* شانس نام مستعار خداست *

با زبانی سرخ و سری سبز آمدم

* شانس نام مستعار خداست *

با زبانی سرخ و سری سبز آمدم

* شانس نام مستعار خداست *
با زبانی سرخ، همچنان سری سبز دارم

❤ بِسمِ اللهِ الرَحـمنِ الرَحیم ❤

❤وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ ❤

❤بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ❤

❤وَ یَــقُـــولُـــونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ❤

❤و ما هُوَ إلا ذکرٌ اللعالمین❤


سالهاست که جنگ پایان یافته ولی هنوز عطش شهادت بر لبهای خشک و ترک خورده بشر تازیانه می زند. آن زمان که دروازه های بهشت باز بود هر کسی با حرفه ای خود را به آن باب میرساند و ما نسل سومی ها هم که دستمان درگیر صفر و یک است، بابی را گشودیم تا جرعه ای را تا شهادت بنوشیم.

افتخارم این است که سرباز ولایت فقیه هستم و هرچند دستم خالیست، اما دلم پر است از عشق به ولایت.

افتخارم پایبندی به دین مبین اسلام و فرهنگ و تمدن غنی ملی ایرانی است؛ که اگر این دو را در کنار هم حفظ کنیم به اوج قله های افتخار و سعادت خواهیم رسید.

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته والمستشهدین بین یدیه
خدایا ببخش مرا:

به خاطر مطالبی که به خاطر تو ننوشتم،

به خاطر کامنت هایی که تو در آن نبودی،

از اینکه با مطالبم بنده ای را از تو دور کردم،

که میتوانستم با اطلاع بیشتر بنویسم اما کم کاری کردم،

که وقتی مطالبم پرنظر و پر بازدید شد، گمان کردم که از سعی تلاش خودم است و تو را فراموش کردم،

که در وبلاگی مطلبی به چشمم خورد که تو در آن بودی ولی در آن تأمل و درنگ نکردم،

به خاطر اینکه به دوستی در وبلاگی بی ادبی و یا بی اعتنایی کردم،

به خاطر اینکه شکر این نعمت را بجا نیاوردم،

برای اینکه بدون قصد قربت پشت میز کار نشستم،

که گاهی اوقات به جای وظیفه و تکلیف به سلیقه خود نوشتم و نظر گذاشتم،

که کلبه ام آماده پذیرایی از حضرت ولیعصر (عج) نبود، چرا که برای خود مینوشتم نه برای او،

خدایا از " تو " نوشتن را به من آموختی، " برای تو " نوشتن هم به من بیاموز که چه سخت و چه شیرین است "برای تو" نوشتن.اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِکَ
بایگانی
نویسندگان

۱۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

به نظرم دولت باید پیشدستی کنه و روابطش رو با کشور " تووالو " قطع کنه. عنقریبه که اینا هم مثل جیبوتی و مالدیو و ..... به بهانه حقوق بشری باهامون قطع رابطه کنن.

این کشور در اقیانوس آرام قرار دارد و مساحت آن 16 کیلومتر مربع است. کشور تووالو 5 جزیره ی مرجانی و 4 تپه دریایی دارد و در گذشته به نام جزیره الیس معروف بوده است.

این جزیره در سال 1568 کشف شده و تا پایان قرن 19 میلادی تحت سلطه انگلستان بوده و مردم این کشور استقلال خود را در سال 1978 به دست آوردند.

در حال حاضر جمعیت این کشور 10,472 نفر است. از آنجایی که این کشور هیچگونه منابع طبیعی ندارد، مهمترین منبع درآمدشان کمک های خارجی است.

 

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

از وقتی دور برم را شناختم،  دیدم تنها کشوری که جرات کرده روبروی قلدر هفت تیرکش، دنیا بایستد ایران است.

من خوشحالم که ایرانی هستم، نه به خاطر کوروش که نمیشناسمش. حتی اگر استوانه صلحش را اولین سند حقوق ‌بشر بدانند، آخر هر قدر هم سعی کنم آن را نمی‌توانم بخوانم، چه کنم اومل هستم و اعتمادی به مترجم های انگلیسی خط میخی ندارم!

خمینی را که شناختم خوشحال شدم، که هر چند بار بخواهم، میتوانم وصیت نامه اش را بخوانم و حقوق انسان را در آن ببینم.
خوشحالم که ایرانی‌ام، اما به نادرشاه افشار افتخار نمی‌کنم که خون هزاران نفر را به خاطر خاک و الماس به زمین ریخت. حتی اگر او در کنار ناپلئون از بزرگترین فرماندهان نظامی تاریخ لقب گرفته باشد. امام به خاطر قاسم ‌سلیمانی به خود میبالم که با آن لبخند مشهور و نگاه همیشه کم اعتنا به دوربینش، فرزندان ناپلئون را به بازی گرفته!

من به کاخ نیاوران و سعدآباد نمی‌بالم که اگر به درد بخور بود، به درد سازنده اش میخورد تا آخر عمری در تیمارستان های آمریکا در به در نشود. من به جماران افتخار میکنم که جذبه نداشته دیپلماتیکش، دست و پای وزیر خارجه شوروی  را سست کرده بود.

میگویند واقع‌گرا باش، و من میگویم توهم آنست که بیاد قلمرو کوروش کبیر! شب را صبح کنی و فروهر به گردن بیاندازی، تا حقارتی را که کدخدا در دلت انداخته فراموش کنی!

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

واژه میهمان یواش‌ یواش دارد از واژه‌ای دوست‌داشتنی به عاملی برای اضطراب و دلهره تبدیل می‌شود. وقتی نام میهمان به گوش مادر خانواده می‌رسد، اولین چیزی که به ذهنش خطور می‌کند، این است: در خانه چه داریم؟ چه چیزهایی باید بخرم؟!

یادش بخیر قدیم، نه خیلی قدیم و همین چند سال پیش‌ها. می‌گفتیم میهمان روزی خود را با خود می‌آورد و برکت خانواده است، اما الان میهمان به سبب تشریفات فزاینده، برکت را از خانواده‌ها زدوده و عاملی برای دوری خانواده‌ها از هم و کم شدن ارتباطات انسانی در جامعه شده است.

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

شما با کلام خود می توانید روند حوادث را تغییر دهید. آیا هیچوقت به این موضوع فکر کرده اید که ارادهٔ شما، تولید کننده افکارتان است نه اتفاقات روزمره؟ افکار و تصاویر ذهنی خود را کنترل کنید و اراده خود را بر آنها تحمیل کنید. هرگز اجازه ندهید فردی یا موضوعی افکار شما را دستخوش نوسان کند یا تصویر ذهنی نامطلوبی برای شما بسازد. به جای تصاویر درهم و منفی، تصاویری زیبا از ذهنتان بسازید آنگاه خواهید دید که ذهن شما چه پیشگوی قابلی است.

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

به افتخار آزادی های یواشکی!

به افتخار لایک های بی امان

به افتخار قصه پر غصه ساپورت

به افتخار شالی که در هوا می رقصید

به افتخار هنرمندان ارزشی!

به افتخار سفیران فرهنگی

به افتخار سرخوشی های مستانه

به افتخار تیرهای زهرآلود ، نگاه های ملتهب...

به افتخار دختری که تمام دغدغه اش " آزادی" بود

آزادی از یک وجب پارچه ای که سنگینی می کرد روی سرش!

به افتخار دختری که بخاطر تحقق این آزادی جنگید؛

با خودش

و با خدایش!

به افتخار او که "مصونیت" را کنار زد

و کشف کرد خودش را٬ به قیمتی ناچیز!

به افتخار پسری که تمام مردانگیش در "نگاهش" بود

و چشم هایی که هرگز از نگاه کردن سیراب نشدند

به افتخار او که "مغلوب" شد

و رها کرد چشم هایش را٬ باز به قیمتی ناچیز!

به افتخار باختن٬ شکست...

بازی تمام شد! تو رد شدی!

و رمز باختنت "غفلت" بود.

دیدی چقدر زود دیر می شود؟!

 کمی آن سو تر اما...

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

 پَرچَم یا دِرَفْش نماد یک گروه، سازمان، یا  کشور است که بیشتر روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود. در قدیم، پرچم نماد اتحاد و تمایز در جنگ‌ها به شمار می‌رفته ‌است.

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

خان طومان چیست؟  خان طومان کیست؟ خان طومان کجاست؟ لبنان است یا عراق؟ سوریه است یا ...

هر جا که هست، یقینا از چند شب پیش برای من و تو نامی خواهد شد فراموش ناشدنی!

از چند شب پیش که جسته و گریخته اخبار درگیری در شهر خان طومان در حومه جنوبی شهر حلب سوریه را دنبال می کردم، متعجب بودم که چقدر سنگ شده ام!

دیشب که من و تو، راحت زیر نسیم خنک پنکه و کولر خفتیم که داغ نکنیم، چه داغها که بر چه دلها نشست!

دیشب که من از شدت لذت خواب و رفع خستگی خر و پفم بلند بود و بسیاری زیر نم قشنگ باران لذیذانه خفتند، کسانی بودند! - بله بودند، چون امروز نیستند دیگر - که زیر باران گلوله تا صبح مقاومت کردند!

از دیشب
چه نوعروسانی که بیوه گشتند
چه کودکان معصومی که یتیم گشتند
چه چشمانی که منتظر بر در نشستند
چه پدر و مادرهایی که برای سلامت بازگشتن فرزند خود، صلوات نذر کردند
و چه بچه هایی که هنگام بازگشت از مدرسه، تصویر پدر خود را بر بالای در خانه خواهند دیدند.

و اینها همه برای این است که ایران نشود سوریه و عراق، ناموسمان به تاراج نرود، دینمان به غارت نرود

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

شبکه رسانه ای دشمنان انقلاب از یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ در پی فضاسازی برای کاندیداها و حامیان خود در ایران هستند و در این میان از هیچ تلاش حساب شده ای مضایقه نمی کنند.

این تلاش ها و فضا سازی‌ها از بزرگ کردن نقش توافق هسته ای در زندگی عادی مردم گرفته تا تخریب بی رحمانه شخصیت ها و نمادهای جریان‌های رقیب جریان غرب گرا در ایران را شامل می شود و در این میان برخی از رسانه ها نیز سعی می کنند از الان نتیجه انتخابات یک سال بعد را پیش بینی کنند و برای رئیس جمهور آینده تبلیغاتی را شروع کرده اند.

فعالترین رسانه در این زمینه را می توان بی بی سی فارسی دانست زیرا هم تجربه بسیار بالایی را در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته داشته و هم از توان بالایی برای خبر پراکنی و شایعه سازی در داخل کشور دارد البته این توان در سال های اخیر به واسطه کشف مهره های نفوذی این رسانه تا حدی تعدیل شده ولی این شبکه شبه جاسوسی هم چنان در پی جذب افراد جایگزین می باشد و یکی از راه های ارتباطی این سازمان وابسته به ملکه انگلستان هم شبکه های اجتماعی و نحوه ارتباط گیری با مخاطبان این شبکه در داخل ایران است.

در همین زمینه اظهارات یکی از تحلیل گران این شبکه در خصوص انتخابات سال آینده در ایران را میتوان نشانه ای قطعی از برنامه ریزی این شبکه برای تاثیر گزاری بر انتخابات سال آینده ریاست جمهوری دانست. لازم به یاد آوریست اخیرا خبری به نقل از یکی از نمایندگان مجلس منتشر شد که می گوید افرادی از رئیس جمهور کنونی خواسته اند تا در انتخابات بعدی شرکت نکند.

در همین زمینه در یکی از بخش های خبری بی بی سی فارسی، حسین باستانی در خصوص این که جریان مدافع انقلاب در حال حذف رقیب خود از انتخابات آنده است می گوید: “احتمال زیاد اگر افرادی در ایران این حرف ها را به دکتر روحانی گفته باشند این حرف خودشان نبوده بلکه از طرف راس نظام جمهوری اسلامی ایران این حرف ها را نقل قول کرده اند.”

http://www.dana.ir/News/728541.html

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

مهم نیست در کدام کشور اسلامی باشی و مهم نیست چه مذهبی از مذاهب اسلامی را اختیار کرده باشی،

فقط کافیست مطیع اوامر ایالات متحده باشی تا ببینی شخص شخیص وزیر خارجه آمریکا به احترام عقیده بی خاصیت شما کفش از پایش در می آورد و
چهار زانو بروی فرش مسجد مینشیند، ولو آنکه بعدش تا یک هفته کمر درد بگیرد!!

اینجا مسجد سلمان.. کشور جیبوتی! آخرین خوش خدمتی اش مشارکت در جنگ سعودی ها علیه یمن

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

امروزه تعداد زیادی از مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و برای انتخاب کالاهای مورد نظر خود آنها را مورد توجه قرار می دهند. بسیاری از برندها نیز تصمیم به استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ و معرفی خود گرفته اند. موفقیت در فضای مجازی نیازمند برنامه ریزی و رعایت برخی نکات ریز است. در ادامه هفت مورد اساسی و ضروری برای موفقیت برند در شبکه های اجتماعی ارائه شده است.

 

ارزش ارائه دهید نه تبلیغات

مخاطبان شما در فضای شبکه اجتماعی چون به آنچه ارائه می دهید علاقه دارند برای اولین بار با شما ارتباط برقرار می کنند. آنها مایل هستند که از برنامه های فروش آینده شما اطلاع داشته باشند و از تخیف ها آگاه شوند اما نباید تنها به آنها تبلیغ ارائه دهید. اگر دوربین عکاسی و فیلم برداری می فروشید می توانید محتوای مربوط به هنر عکاسی و فناوری جدید مربوط به آن را ارائه دهید و در خلال آن به معرفی محصولات خود بپردازید.مخاطبان شما اگر تبلیغات تکراری و خسته کننده را همواره مشاهده کنند از شما خسته خواهند شد و به زودی صفحه شما را ترک خواهد کرد. در عوض به یادماندنی باشید و به جای تبلیغات مداوم ارزش ارائه دهید تا مطمئن باشید مخاطتان جذب شده و به شما علاقه پیدا می کند.

 

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

عبادت به جز خدمت خلق نیست

به تسبیح و سجاده و دلق نیست

تقدیم به پروفسور مجید سمیعی که اندوخته های علمی خود را به سرزمین مادری می آورد .

Madjid Samii is a distinguished Iranian-German neurosurgeon and medical scientist. Professor Madjid Samii was born in Rasht, Iran, his parents are from north of Iran, Rasht.   He got his Doctor of Medicine degree in neurosurgery at the age of 33

 

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

در تقویم رسمی کشور ما، روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شدهاست. شورا یک اصل عقلی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است.

انقلاب اسلامی ایران نیز که بر مبنای آموزه های اسلامی در چارچوب هدف سلبی خود با استبداد فرمانروایان به مبارزه برخاست و تحقق مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشتشان را به عنوان یک هدف ایجابی برگزید، اصل ارزشمند شورا را مورد توجه جدی قرار داد و قانون اساسی هنگامی که در بیان اصول کلی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی در اصل ششم شیوه اداره امور کشور را بر آراء عمومی مبتنی کرد و روش آن را انتخابات قرارداد، به موازات اشاره به انتخاب رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از انتخاب اعضای شوراهای اسلامی نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد کرده است.

به علاوه این قانون در اصل هفتم نیز شوراها را از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور ذکر کرده است. طبیعی است وقتی قانون اساسی جمهوری اسلامی در اصول کلی خود شورا را به عنوان ابزار تجلی اراده مردم و نهاد سیاسی تصمیم گیرنده مورد پذیرش قرار داده در اصول بعدی بیشتر به آن توجه کند بر همین اساس فصل هفتم این قانون به شوراها اختصاص یافته است. در این فصل طی اصول یکصدم تا یکصد و ششم وظایف، چگونگی انتخاب و سایر مسائل مربوط به شوراها مشخص شده است.

http://www.dana.ir/News/718239.html

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

پنجم اردیبهشت، سالروز شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است. در این حمله نظامی، شیطان بزرگ با مفتضحانه‌ترین وضعی شکست خورد. شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیلداران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن‌ها زنده می‌کند. لشگریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی‌کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند، به فرمان خداوند متعالی پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ‌هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل‌سواران فرود آوردند و بدین وسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند. در پنجم اردیبهشت 9 نیز دانه‌های ریز شن، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست.

http://www.dana.ir/News/713460.html

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI

*بسم رب الشهدا و الصدیقین*

خواندنش کمتر از 5 دقیقه وقت میبره ولی به اندازه صدها سال عزت و کرامت دارد برای ایران اسلامی و باعث میشود تو (پسر شاه) و وطن فروشانی مثل خودت و مجیزگویانی مثل شاهین لجنی (نجفی)  بدونیند که هیچ جایگاهی در ایران عزیز که با خون هزاران شهید به ثمر نشسته ندارید. لعنت خدا بر دیکتاتور آری از مهر!!!

و اما بعد ...

به پدرت لعنت می فرستیم، چون آثار خیانت و وطن فروشی او هنوز از یادمان نرفته است . راستی یادت هست پدرت شاه شد، غربی ها از ما حق توحش می گرفتند؟؟!!  اما حالا آمریکایی ها برای برقراری امنیت در منطقه غرب آسیا از "سیدعلی" اجازه می گیرند.

زمانی که تو با پدر وطن فروشت از ایران فرار می کردید، به ما می گفتند عرضه ساخت آفتابه را هم ندارید، ولی حالا فرزندان سیدعلی؛ پیشرفته ترین پهباد جهان را خودشان تولید می کنند، پهبادهایی که غیر از آمریکا هیچ کشوری قادر به ساخت آن نیست.

مصطفی برزی / MOSTAFA BARZI